Πρόγραμμα Εκλογής Υποψηφίων Συμβούλων Κοινοτήτων | ΔΗΜΟΣ ΘΗΡΑΣ | Beta Version
Ηµεροµηνία ∆ηµοσίευσης
21/05/2019
Χρήστης Καταχώρησης
ΑΝΑΠΛΙΩΤΗ ΦΛΩΡΑ
Φορέας
Δήμος Θήρας
Υπηρεσία
Ιδιαίτερο Γραφείο Δημάρχου
Είδος
Ανακοίνωση
Τίτλος
Πρόγραμμα Εκλογής Υποψηφίων Συμβούλων Κοινοτήτων
Α.Δ.Α.
Α.Δ.Α.Μ.
Τομείς Ενδιαφέροντος
Επισυναπτόμενο

 

Ο Δήμαρχος Θήρας, Αναστάσιος Νικόλαος Ζώρζος,

 

Έχοντας υπόψη:

  1. Τις διατάξεις του άρθρου 58, παρ.1δ του Ν. 3852/2010 «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης – Πρόγραμμα Καλλικράτης» (ΦΕΚ 87/Α’/2010).
  2. Τις διατάξεις του άρθρου 86 του Ν. 3463/2006 Κώδικας Δήμων και Κοινοτήτων (ΦΕΚ 114/Α’/2006).

3.     Τις διατάξεις του άρθρου 23 ν.3852/2010 «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης - Πρόγραμμα Καλλικράτης» (Α΄ 87).

4.     Την αριθμόν 9/2019 απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Νάξου, με την οποία ανακηρύχθηκαν οι αναφερόμενοι σ' αυτή συνδυασμοί υποψηφίων συμβούλων των κοινοτήτων του Δήμου Θήρας για τις εκλογές της 26ης Μαϊου 2019 και τις τυχόν επαναληπτικές εκλογές της 2ας Ιουνίου 2019,

 

 

 

 

 

 

Γνωστοποιούμε ότι

 

Για τις δημοτικές εκλογές της 26ης Μαΐου 2019 καθώς και τις τυχόν επαναληπτικές εκλογές της 2ας Ιουνίου 2019, οι οποίες ξεκινούν την 7η πρωινή και λήγουν την 7η απογευματινή της κάθε μίας ημέρας, στον Δήμο Θήρας και θα πραγματοποιηθεί στα κατά τόπον καταστήματα ψηφοφορίας, ανακηρύχθηκαν οι παρακάτω συνδυασμοί υποψηφίων για την εκλογή συμβούλων των κοινοτήτων του Δήμου Θήρας:

 

Δημοτική Ενότητα Θήρας

 

1.Κοινότητα  Ακρωτηρίου

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΤΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: χωρίς έμβλημα

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ (ΜΠΕΛΑΣ) ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

2. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΤΡΥΦΩΝΟΣ

3. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΠΙΦΑΝΕΙΟΥ

4. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΡΑΦΑΗΛ του ΕΠΙΦΑΝΕΙΟΥ

5. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ συζ. ΜΙΧΑΗΛ

6. ΜΠΑΛΟΠΙΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ ΡΕΝΑ) συζ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

7. ΜΠΑΪΚΑΣ ΓΟΥΡΙΑΣ (ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

8. ΦΥΤΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΖΩΡΖΗ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΜΑΣ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: χωρίς έμβλημα

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΑΛΕΦΡΑΓΚΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

2. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3. ΜΠΑΪΚΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ

4. ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

5. ΦΥΤΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΖΩΡΖΗ

6. ΦΥΤΡΟΥ ΜΑΡΘΑ του ΑΝΔΡΕΑ

 

2) Κοινότητα Βόθωνος

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Το νησιωτικό σύμπλεγμα Θήρας – Θηρασίας, παραπλεύρως και κάτωθεν του εμβλήματος ο τίτλος του συνδυασμού "ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ"»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΒΑΖΑΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

2. ΔΑΝΕΖΗ ΘΕΟΔΟΣΙΑ συζ. ΙΩΑΚΕΙΜ

3. ΔΡΟΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΗΛΙΑ

4. ΖΩΡΖΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

5. ΖΩΡΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΑΚΩΒΟΥ

6. ΝΟΜΙΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝ του ΜΑΡΚΟΥ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ‑ΘΗΡΑΣΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Στα αριστερά απεικονίζονται δύο χέρια που περικλείουν την Σαντορίνη & την Θηρασία εντός κύκλου και στο κέντρο και δεξιά αναγράφεται σε δύο σειρές το σλόγκαν του συνδυασμού Μαζί Αλλάζουμε με το "ζ" να ενώνει τις δύο γραμμές σε τριχρωμία. Στο κάτω μέρος του σήματος και προς τα δεξιά αναγράφονται τα δύο νησιά Σαντορίνη & Θηρασία με καλλιγραφική γραφή»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΑΝΑΠΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΒΑΖΑΙΟΥ ΒΛΑΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3. ΝΟΜΙΚΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

4. ΡΟΥΣΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

5. ΦΥΤΡΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

 

3) Κοινότητα  Βουρβούλου

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΝΕΟΙ ΒΟΥΡΒΟΥΛΟΥ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Ζωγραφιά με ηφαίστειο, θάλασσα και ήλιο»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΔΑΚΟΥΤΡΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

2. ΔΑΜΙΓΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΑΡΚΕΤΟΥ

3. ΔΑΜΙΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΚΑΦΟΥΡΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

5. ΚΑΦΟΥΡΟΥ ΦΛΩΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΣΟΡΩΤΟΥ ΛΟΥΚΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΘΗΡΑΣΙΑ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΗ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΕ ΚΛΑΔΟ ΕΛΑΙΑΣ»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΑΓΑΛΙΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

2. ΔΑΚΟΥΤΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΡΕΝΟΥ

3. ΔΑΜΙΓΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΠΑΝΤΕΛΕΩΝ

4. ΔΡΑΚΟΥΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΙΔΗΣ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

5. ΛΙΓΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΣΑΚΑΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΡΕΝΙΕΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΜΑΤΘΑΙΟΥ

7. ΣΤΕΛΛΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

 

4) Κοινότητα  Εμπορείου

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Το νησιωτικό σύμπλεγμα Θήρας – Θηρασίας, παραπλεύρως και κάτωθεν του εμβλήματος ο τίτλος του συνδυασμού "ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ"»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΒΑΛΒΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

2. ΔΡΟΣΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΛΑΖΑΡΟΥ

3. ΔΡΟΣΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΜΑΡΚΟΥ

4. ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

5. ΚΑΤΣΙΠΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΒΕΡΚΙΟΥ

6. ΚΑΤΣΙΠΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

7. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΓΑΣΠΑΡΗ

8. ΤΣΑΒΟΛΑΚΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΘΗΡΑΣΙΑ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΗ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΕ ΚΛΑΔΟ ΕΛΑΙΑΣ»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΒΑΛΒΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

2. ΒΑΛΒΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΨΩΜΟΦΑΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3. ΔΑΝΕΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΜΙΣΟΤΡΙΒΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΔΡΟΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΨΗΦΟΣ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

5. ΔΡΟΣΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΦΡΑΓΚΙΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6. ΖΑΜΠΕΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

7. ΚΑΡΡΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

8. ΚΑΤΣΙΠΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΚΟΛΙΑΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

9. ΚΡΗΤΙΚΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΖΑΧΑΡΙΑ

10. ΠΡΕΚΑ ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΑ (ΦΑΡΙΣΑΙΟΥ) του ΣΤΑΥΡΟΥ

11. ΤΣΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

 

5) Κοινότητα Έξω Γωνιάς

Α΄ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩ ΓΩΝΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: χωρίς έμβλημα

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΔΑΚΟΡΩΝΙΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ

2. ΔΑΝΕΖΗ ΜΑΡΙΑ του ΜΑΡΚΟΥ

3. ΠΡΕΚΑ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

4. ΣΑΡΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

5. ΣΚΟΠΕΛΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ

 

6) Κοινότητα Επισκοπής Γωνιάς

Α΄ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «το Φ (γράμμα του Αλφάβητου Mors) Φ . . _ . (Ασυρμάτου Mors)»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΔΑΚΟΥΤΡΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

2. ΠΕΛΕΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3. ΠΕΛΕΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4. ΠΡΕΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5. ΡΟΥΣΣΟΥ ΑΓΑΠΗ του ΙΩΑΝΝΗ

6. ΣΙΓΑΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

7. ΤΣΕΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

8. ΦΥΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΣΙΔΕΡΗ

 

7) Κοινότητα  Ημεροβιγλίου

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Το νησιωτικό σύμπλεγμα Θήρας – Θηρασίας, παραπλεύρως και κάτωθεν του εμβλήματος ο τίτλος του συνδυασμού "ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ"»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΔΑΚΟΡΩΝΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΔΑΜΙΓΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του ΜΙΧΑΛΗ

3. ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4. ΝΟΜΙΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

5. ΝΟΜΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ

6. ΣΟΥΡΜΕΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ συζ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ‑ΘΗΡΑΣΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Στα αριστερά απεικονίζονται δύο χέρια που περικλείουν την Σαντορίνη & την Θηρασία εντός κύκλου και στο κέντρο και δεξιά αναγράφεται σε δύο σειρές το σλόγκαν του συνδυασμού Μαζί Αλλάζουμε με το "ζ" να ενώνει τις δύο γραμμές σε τριχρωμία. Στο κάτω μέρος του σήματος και προς τα δεξιά αναγράφονται τα δύο νησιά Σαντορίνη & Θηρασία με καλλιγραφική γραφή»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΔΑΚΟΡΩΝΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΚΟΥΤΣΑΥΓΟΥΣΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

3. ΚΟΥΤΣΑΥΓΟΥΣΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

4. ΚΡΟΚΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

5. ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΛΟΥΚΑ

 

8) Κοινότητα Θήρας

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΔΥΝΑΜΗ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: χωρίς έμβλημα

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΒΕΡΓΟΥΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

2. ΒΛΑΒΙΑΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΜΗΝΑ

3. ΓΑΒΑΛΑ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ

4. ΖΗΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ

5. ΚΑΦΙΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΗΝΑ

6. ΝΟΜΙΚΟΥ ΦΛΩΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ

7. ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

8. ΤΣΙΡΓΙΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΘΗΡΑΣΙΑ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΗ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΕ ΚΛΑΔΟ ΕΛΑΙΑΣ»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

2. ΒΑΛΒΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΓΚΟΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ συζ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

5. ΚΑΦΙΕΡΗ ΜΑΡΟΥΣΗ του ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ

6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

7. ΡΟΥΣΣΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΜΑΡΑΓΚΟΣ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

8. ΧΑΛΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΕΔΕΜ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

 

9) Κοινότητα Καρτεράδου

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Το νησιωτικό σύμπλεγμα Θήρας – Θηρασίας, παραπλεύρως και κάτωθεν του εμβλήματος ο τίτλος του συνδυασμού "ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ"»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΒΑΖΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

2. ΒΑΖΑΙΟΥ ΜΑΡΟΥΣΩ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

3. ΔΑΝΕΖΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΑΓΓΕΛΟΥ

4. ΖΗΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

5. ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

6. ΣΙΓΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

 

 

 

10) Κοινότητα  Μεγαλοχωρίου

 

 

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Το νησιωτικό σύμπλεγμα Θήρας – Θηρασίας, παραπλεύρως και κάτωθεν του εμβλήματος ο τίτλος του συνδυασμού "ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ"»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

3. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ

4. ΒΑΛΒΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

5. ΠΙΤΣΙΚΑΛΗ ΜΑΡΚΕΛΑ του ΙΩΑΝΝΗ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΘΗΡΑΣΙΑ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΗ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΕ ΚΛΑΔΟ ΕΛΑΙΑΣ»

 

 

1. ΑΛΕΦΡΑΓΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΠΕΤΡΟΥ

2. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

3. ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΓΕΡΟΜΑΝΩΛΗ) του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

4. ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ ΗΛΙΑΣ (ΚΑΛΟΓΕΡΟΣ) του ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΥ

5. ΛΕΙΒΑΔΑΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΚΟΣΚΩΤΑ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

6. ΜΑΣΤΡΟΛΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ του ΗΛΙΑ

7. ΠΡΕΚΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

 

11) Κοινότητα Μεσαριάς

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Το νησιωτικό σύμπλεγμα Θήρας – Θηρασίας, παραπλεύρως και κάτωθεν του εμβλήματος ο τίτλος του συνδυασμού "ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ"»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΚΑΡΤΙΜΠΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

2. ΛΥΓΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΜΑΡΙΝΕΛΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΜΑΡΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

5. ΝΟΜΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

6. ΝΟΜΙΚΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΙΩΑΝΝΗ

7. ΞΑΓΟΡΑΡΗ ΝΙΚΟΛΙΝΑ του ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

8. ΠΕΛΕΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ

9. ΠΡΕΚΑ ΤΡΙΤΙΑΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10. ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ

11. ΧΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΗΤΑ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ : «ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΜΕΣΑΡΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ : χωρίς έμβλημα

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΑΜΠΡΕΟΥ ‑ ΧΙΜΕΝΕΣ ΜΑΡΙΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΧΟΥΑΝ ‑ ΛΕΟΝΤΕ

2. ΓΑΛΑΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3. ΜΠΑΣΤΟΓΙΑΝΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4. ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

5. ΠΕΛΕΚΑΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ συζ. ΙΑΚΩΒΟΥ

6. ΡΟΥΣΣΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

7. ΡΟΥΣΣΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΛΑΖΑΡΟΥ

8. ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

9. ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ

10. ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

 

12) Κοινότητα  Πύργου Καλλίστης

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΚΑΛΛΙΣΤΗΣ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: χωρίς έμβλημα

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΒΑΜΒΑΚΟΥΣΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ

2. ΔΑΛΕΖΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΑΡΚΟΥ

3. ΖΩΡΖΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4. ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5. ΣΕΛΗΝΙΩΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ

6. ΦΥΤΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΗΛΙΑ

7. ΦΥΤΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ

 

 

Δημοτική Ενότητα Οίας

 

1)               Κοινότητα  Θηρασίας

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗ ΘΗΡΑΣΙΑ ΜΑΣ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: χωρίς έμβλημα

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΒΑΡΒΑΡΗΓΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

2. ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΦΛΩΡΑΣ)

3. ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΗΛΙΑ

4. ΜΠΑΛΟΠΗΤΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

5. ΠΙΤΣΙΚΑΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6. ΣΥΡΙΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ

7. ΣΥΡΙΓΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του ΗΛΙΑ

 

Β΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Το νησιωτικό σύμπλεγμα Θήρας – Θηρασίας, παραπλεύρως και κάτωθεν του εμβλήματος ο τίτλος του συνδυασμού "ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ"»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

 

1. ΒΛΑΧΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

2. ΔΡΟΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΗΛΙΑ

3. ΣΥΡΙΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΣΥΡΙΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5. ΣΥΡΙΓΟΥ ΣΩΤΗΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΣΥΡΙΓΟΥ ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ συζ. ΗΛΙΑ

 

2) Κοινότητα  Οίας

Α΄ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΝΕΑ ΠΝΟΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΑ»

ΕΜΒΛΗΜΑ: «Τρία λευκά πανομοιότυπα δελφίνια σε τριγωνική διάταξη με τα κεφάλια να είναι αντικριστά εντός μαύρου πλαισίου και δύο ομόκεντρων κύκλων περιμετρικά αυτών»

 

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας:

 

1. ΔΡΑΚΟΥΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΔΡΑΚΩΤΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΧΟΙΡΟΠΕΤΣΗΣ)

3. ΚΑΡΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

4. ΚΑΦΕΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

5. ΠΑΓΩΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

6. ΠΑΓΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

7. ΠΑΓΩΝΗΣ ΕΙΡΗΝΙΚΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

8. ΧΑΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ του ΣΠΥΡΟΥ